Pravidelná kontrola
Každá věc má nějakou životnost, buďto jako celek nebo součástky v ní. A tak o některé věci se pečuje jen z povrchu, některé je třeba šroubek po šroubku rozebrat, zkontrolovat, případně očisti a dát zase zpět dohromady. Což nedokáže každý. Odborníci jako však ano. Když něco rozeberu a dám zpět dohromady, ještě při tom ušetřím součástky které mně zbyly. Někdy jich je tolik, že by daly dohromady další přístroj. Já jsem však vždy s prací spokojen, protože ten složený přístroj už nefunguje a tudíž nehrozí jakékoli nebezpečí.
Nejvíce pozornosti je třeba věnovat elektrickým spotřebičům. Ty totiž mohou způsobit katastrofu nevídaných rozměrů. Jakákoli závada uvnitř se může škaredě vymstít. Pokud vznikne požár jen kvůli zkratu, je to na pováženou.
Proto je nutné provádět kontroly minimálně jednou ročně. Ale ne že si otec domácnosti vezme zkoušečku, přeměří dva vypínače a prohlásí, že je vše OK. Ne, není. Na tohle musí přijít odborník, který po kontrole všech přístrojů vystaví protokol o nezávadnosti, nebo něco podobného a teprve pak, může být rodina v klidu.
Tuto práci ovšem také nesmí provádět kde jaký elektrikář, musí k tomu mít patřičné zkoušky a oprávnění. Jinak bude váš protokol neplatný a pojišťovna jej neuzná v případě vymáhání pojistného. Na tuto práci je lépe si domluvit osvědčenou firmu, například Elektro-revtech s.r.o., která na to má vyškolené a zkušené muže.
Tito lidé vlastní patřičná oprávnění a provedou revizi rychle, ale poctivě, takže vám nezaberou moc času. Ten se ostatně odvíjí od toho, kolik je v domácnosti rozvodů https://www.zbozi.cz/hledani/%3Fq%3Daretace%2520rozvodu%2520vw elektriky a spotřebičů. Nepodceňujte tyto revize, jako varování vám může posloužit web požárníků, kde jsou i požáry vzniklé právě zanedbáním elektro revize. Proto se všeobecně doporučuje toto riziko nepodceňovat a pravidelnými revizemi jej eliminovat. Je to vaše bezpečí.